Krmivo ihned.cz

Výběr krmiva pro kočku

Krmivo ihned.cz
Kočky jsou na potravu velmi náročná zvířata, vyžadují dostatek bílkovin a tuků. Pro zachování dostatečného přísun živin je vhodné krmit kočku suchou nebo konzervovanou stravou, připravovanou podle jejich specifických potřeb. Konzervy a granule pro kočky vybírejte z nabídky renomovaných výrobců, sortiment je široký, přizpůsobený speciálně pro každou životní fázi kočky. Pro zpestření jsou k dispozici různé příchuti.

Hotová krmiva pro kočku

Již od kotěte je optimální krmivo základem pro zdravý vývoj a růst. Zdravá kočka by měla mít přístup k suché stravě po celý den, konzervy či kapsičky podávejte jako přilepšení, ocení je zejména koťata. Nikdy nezapomínejte na čerstvou vodu, kterou musí mít kočka stále k dispozici, zejména při suché stravě.

Suchou potravou rozumíme granule obsahující obiloviny, rybí a jiné maso (podle příchuti), kvasnice, vitamíny, tuky a barviva.

Konzervovaná krmiva se vyrábějí z masa, ryb, želatinového pojidla, soli, vitamínů, barviv, konzervačních prostředků, cukru, vody a bílkovin.

Při výběru čtěte pozorně složení na obalu a krmivo pro kočky vybírejte podle aktuálního stavu. Koťatům podávejte výhradně granule pokrývající jejich vysoké nároky. Naopak kastrovaná kočka pro udržení fyzické kondice bude potřebovat nižší přísun energeticky vydatných složek.

Zdravá kočka

Nejen správným výběrem krmení pro kočku zajistíte své domácí šelmě fyzickou pohodu. Kočka je tvor velmi hravý a aktivní. Vyžaduje lidskou pozornost, lásku a péči. Nudící se kočka dělá neplechy a psychicky strádá, což se také následně projeví na jejím zdravotním stavu. Vaše kočka jistě ocení hračky, díky kterým uspokojí své lovecké pudy. Nezbytnou součástí domácnosti ve které žije kočka, je bezpochyby šrábadlo. Kočka si potřebuje brousit drápy a pokud nechcete přijít o svůj nábytek, rozhodně jí tzv. kočičí strom pořiďte.

Chovatelské potřeby nakupujte ve specializovaných prodejnách, kde potřebám koček rozumějí a dokáží nabídnout širokou škálu zboží k jejich uspokojení.

 

Pošlete článek do světa: