blecha

Účinný boj s parazity

Snad každý milovník a chovatel nejoblíbenějších domácích mazlíčků – psů a koček – se už někdy setkal s nezvanými hosty v podobě blech nebo jiných obtížných parazitů. Zbavit se této nechtěné návštěvy nebývá jednoduché. Pokud nestojíte o zamořený byt či dům, pamatujte na prevenci před parazity.

Prevence před parazity

Být připraven a zabezpečit své mazlíčky i sebe před invazí parazitů je základem obrany. Pro potřeby prevence je na trhu široká škála antiparazitik, která zabrání blechám, klíšťatům, komárům a jiným parazitům usídlení na těle hostitele. Antiparazitika, jako jsou obojky, pipety a repelenty, nejen odrazí prvotní napadení, ale také likvidují nově se líhnoucí parazity, kteří ve stadiu vajíčka přečkali předchozí ošetření. Je proto důležité aplikaci opakovat vždy po výrobcem doporučené době.

Likvidace parazitů v prostředí

Bio KillDlouhodobý boj většinou svádějí chovatelé s blechami. Ty totiž přežívají několik týdnů v prostředí ve stadiu vajíčka i dospělého jedince a na zvíře se přemísťují jen pro potravu. Je proto nutné aplikovat insekticidní prostředek nejen na pelíšky a boudy, ale i na podlahy (škvíry v parketách), koberce, sedací soupravy a nábytek. Jako účinný přípravek proti parazitům a hmyzu, který po vlastních zkušenostech doporučují mnozí chovatelé, se nabízí insekticidní sprej Bio Kill.

Výhodou spreje Bio Kill je absence jakéhokoli zápachu, nezanechává po aplikaci fleky ani jinak nenarušuje ošetřený povrch. Důrazně však upozorňujeme, že je určen výhradně k ošetření prostředí a nesmí být aplikován přímo na zvířata. Pro kočky je přípravek velmi toxický, zabraňte vždy důsledně kontaktu kočky s čerstvě ošetřeným povrchem.

České výrobky top kvality

Pro účinné antiparazitní přípravky nemusíte chodit daleko. Kvalita není doménou zahraničních firem. I u nás v České republice prosperují schopné firmy, které dokáží pokrýt potřeby nejen českých zákazníků. Firma Bioveta je toho skvělým příkladem. Kromě již zmíněných antiparazitních prostředků a oblíbeného Bio Killu nabízí celou paletu kosmetických přípravků i doplňkových minerálních krmiv.

Nakupování přes internet v současné době patří mezi běžné a oblíbené způsoby snadného pořízení zboží. Výjimkou nejsou ani potřeby pro zvířata. Všechny položky zmíněné v tomto článku a mnoho dalších pomůcek, včetně krmiva, nakoupíte v internetovém e-shopu http://pethome.cz.

Pošlete článek do světa: