granule pro psy

Proč nekupovat levné granule pro psy

Po cestě do práce, do parku nebo třeba obchodu, potkáte rozličná plemena psích mazlíčků. Někteří jsou oceňovaní pro svou klidnou povahu, jiní zase pro svou aktivitu, kterou aktivní majitelé společně s nimi potřebují. Někdy také můžete natrefit na psa, který trpí nadváhou, a páníčci ho zhodnotí slovy: „On má velkou chuť k jídlu, my za to nemůžeme!“ A pes má následně problémy s klouby, protože se neunese, problémy s žaludkem a trávením a pak na poslední chvíli se zajde k veterináři, protože se pes ani nepohne. Tomuto se však dá zabránit, protože nadváha a ostatně veškerá nemoc psa je dána chybou majitele.

Důležitou součástí každého života psa by mělo být kvalitní krmivo pro psy, ale zároveň i se správnou gramáží. Doporučujeme tedy pořídit si odměrku na krmivo a podle návodu na zadním obalu každého krmiva si zjistěte, kolik g denně váš pes potřebuje.

Nekvalitní levné granule

Náš život může být někdy hektický, ale neznamená to, že bychom měli kupovat krmivo pro psy ze supermarketů. Zde totiž nalezneme pouze granule s nízkým obsahem masa, nedostatkem minerálů a vitamínů a také s více popelovin, než je potřeba. Při zpracovávání krmiva do malých granulí se totiž jako odpad vytvoří popel z granulí a pokud je mezi 5-8 mg, je to v pořádku.

Supermarketová krmiva mají 8 a více, což znamená, že krmivo bylo zpracováno z nekvalitních surovin s malým procentem masa. Z těchto granulí pak pes tloustne, jelikož jsou plné obilovin, aby firma vydělala co nejvíce peněz a nahradila téměř neexistující, ale velmi důležitou surovinu. Pes ví, co potřebuje, a tak jí více a více granulí, aby nedostatek doplnil. Důsledkem je nadváha, nemoci jako např. vypadávání srsti nebo problémy se zuby. A vy, jako majitelé podáváte podstatně více krmiva, než kdyby pes dostával dražší, ale kvalitnější krmivo.

Pozor na složení – aneb to, napsané malými písmeny

Firmy, které vyrábí nekvalitní granule, jsou mnohdy velmi mazaní. Na předním obalu krmiva uvidíte smějícího se, hezky vypadajícího psa a vzadu ne už tak vábný obsah. Většina krmiv ze supermarketu obsahuje pouze 10-15 % masa, zbytek jsou pouze konzervanty, doplňující látky k chuti a neoblíbené obiloviny. Pokud chcete být majitel, kterému záleží na svém psím miláčkovi, měli byste kupovat dražší, ale o to kvalitnější krmiva.

Kvalitní granule

Špičková krmiva najdete pod názvem holistická. Je to skupina granulovaných krmiv, které neobsahují nekvalitní bílkoviny, především kukuřici a sóju. Jsou velice bohaté na kvalitní bílkoviny a představují špičku ve kvalitě a výživě. Takové granule se vyrábí v několika velikostech, proto jsou holistická krmiva vhodná pro malé, střední či větší plemena. Mezi kvalitní značku holistických krmiv patří například Earthborn Holistic.

Další druhy krmiv

Granule jsou základem krmiva každého psa, podávat však můžete i jiné doplňky, pamlsky, ale rozhodně ne konzervy ze supermarketů. Již podle nevábné vůně poznáte, že v takovýchto produktech nebude nic dobrého. Proč tedy něco takového nabízet svému psovi? O něco kvalitnější jsou konzervy a kapsičky pro psy. Např. Healthy meat konzervy obsahují až 100% jednodruhového masa. Jsou tak vhodné pro alergické psy.

Pokud se jedná o odměny nebo pamlsky pro psy je nejlepší vybírat přírodní produkty. U nás na webu www.propacky.cz nabízíme kvalitní masové pamlsky pro všechny velikosti pejsků. Od přírodní kůže zhotovené do tvaru kosti, až po výborné masové pamlsky.

Pošlete článek do světa: