Normicka

Potkaní agility, část 1. – seznámení

Agility, aktivita proslavená především díky nadšeným psím sportovcům, již dávno není zábavou pouze psů a jejich pánů. Dalšími z řad zvířecích nadšenců pro tento sport jsou potkani; malá inteligentní stvoření, která za kus oblíbené pochoutky proběhnou zmenšenými modely překážek.

Myslíte, že vy a váš potkaní přítel máte na to, pustit se do potkaního agility? Připravte se. Budete muset vynaložit nemalou dávku trpělivosti, ale brzy uvidíte, jak společně strávené chvíle značně prospívají vám oběma.

 

Jak a proč začít

Možná si právě pokládáte otázku, proč se svým potkanem začít sportovat. Odpověď je jednoduchá. Největší prioritou při výcviku, by pro vás mělo být  prohloubení vašeho společného vztahu. Dobře si uvědomte, že potkánek může být vašimi požadavky zmaten a hned napoprvé mu nedojde, co od něj očekáváte. Proto buďte trpěliví a pamatujte: potkana nikdy netrestejte – pouze chvalte.

Odměnou vám bude přátelská láska a dobrý pocit, že pro svého miláčka něco děláte. Třešničkou na dortu je soutěž v potkaním agility, které se můžete zúčastnit poté, co bude se svými výsledky spokojeni.

 

Můj potkan lenoch

Důležité je znát také povahu svého mazlíčka. Pokud máte dospělého nebo již trochu staršího potkana, pro kterého je největším sportovním vrcholem dolézt si pro pohlazení, bude trénování trochu náročnější. Potkana do ničeho nenuťte, postupujte jeho vlastním tempem. Možná je agility právě to, co mu opět rozproudí krev v žilách.

Dalším typem jsou potkaní ďáblíci, v kleci šplhají hlavou dolů a nejšťastnější jsou při prozkoumávání nejvyšších poliček v bytě. Není snad nutné vysvětlovat, že právě oni jsou pravými adepty na to, stát se přeborníky v tomto sportu.

Potkani jsou chytrá zvířátka, která svou inteligencí a nápaditostí uchvátila nejednoho chovatele, takže ať už jsou mladí, staří, ďáblíci nebo lenoši až na půdu, určitě vám budou za vaši pozornost a trpělivost vděční.

Třeba se vám podaří takových úspěchů, jako této dvojici ve videu.

 

 

V příštím díle si podrobně představíme jednotlivé překážky, vysvětlíme si jak na ně potkana nalákat a především jak je vyrobit, či nahradit.

 

Pošlete článek do světa: