vesta

Nová jezdecká sezóna začíná nákupem

vestaSvět z koňského hřbetu má své kouzlo, kdo mu propadne, je chycen navždy. Jaro začíná, koně i jezdci jsou už netrpěliví.

Jste připraveni na novou jezdeckou sezónu? Zkontrolujte si svou výbavu a vyměňte vysloužilé kousky za nové. Pokud si pořizujete zcela novou výbavu a s ježděním na koni začínáte, eshop Vše pro farmu má pro vás kompletní nabídku za nejvýhodnější ceny. Jezdecké potřeby jsou přehledně rozděleny do kategorií, vybrané položky jednoduše vložíte do nákupního košíku, vyplníte dodací údaje a objednávku odešlete. Nákupní proces je intuitivní a rychlý.

Jezdecké potřeby

Bezpečnost

Při výběru dbejte na bezpečnost jezdce, zejména nakupujete-li pro děti. Jezdecké vesty, páteřáky a přilby splňují náročné evropské normy. Zvolte vždy velikost, která padne jako ulitá, nastavitelné zapínání napomůže k vypasování přímo na tělo. Nepodceňujte svou bezpečnost při sportovní ani rekreační jízdě, certifikované výrobky zajišťují ochranu jezdce před vážnými úrazy.

Díky reflexním vestám a páskám pro sebe a koně budete dobře viděni i za šera, opět je jejich použití dobrým způsobem jak zvýšit nejen svou bezpečnost.

Oblečení

A co na sebe? Začneme od trička, musí být pohodlné a z příjemného materiálu. Dále je nezbytná jezdecká mikina do chladnějšího počasí. Populární součástí jezdeckého šatníku jsou jezdecké vesty. Zahřejí, jsou pro nošení velmi komfortní a využitelné celoročně, jak při jízdě na koni, tak při práci ve stáji. Ve větrném či deštivém počasí jistě oceníte softshellovou bundu chránící celou horní polovinu těla a zároveň bránící přehřátí a pocení s využitím efektivního odvětrávání.

K ježdění jsou vhodné speciální jezdecké kalhoty – rajtky. Jejich předností je absence vnitřních švů, odpadá tak nepříjemné odírání jezdcových nohou. Dobře padnou, snadno se zastrčí do jezdeckých bot a mají kožené výztuhy na kolenou, případně v oblasti sedu. Lze doplnit jezdeckými chapsy.

Jezdecké boty a minichapsy

Bez vhodné obuvi se u koní neobejdete. Vyberte si pevné pracovní boty nebo také praktické jezdecké boty, vysoké či nízké, do každého počasí. Široký výběr uspokojí všechny zákazníky. Praktické návleky k nízkým botám –  minichaps, chrání lýtko a dosahují až pod koleno.

Doplňky jezdce

Nezapomeňte také na ochranu rukou. V zimě i v létě jsou rukavice nezbytnou součástí jezdecké výbavy. Své boty doplňte špornami a do ruky zvolte elegantní bičík.

Nyní jste plně vybaveni a připraveni na novou jezdeckou sezonu. Užijte si ji z koňského hřbetu!

 

Pošlete článek do světa: