adorable-1868871_1280

Krmivo je pro psy základem dobrého zdravotního stavu

Jen se zdravým psem prožijete dlouhý život plný vzájemného potěšení. Právě jedním ze základních kamenů zdraví čtyřnohého parťáka je plnohodnotné krmivo schopné uspokojit veškeré výživové nároky konkrétního jedince. Krmivo pro psy je potřeba pečlivě vybírat.

Vstupní suroviny v krmivech

Pro kvalitu krmiva není určující jen jeho složení, také původ a čerstvost použitých surovin je rozhodujícím faktorem. Kvalitní průmyslově vyráběné krmivo pro psy by mělo obsahovat nejen v odpovídajícím množství, ale také ve vyhovujícím vzájemném poměru základní živiny (proteiny, glycidy, lipidy), široké spektrum životně důležitých vitamínů, minerálních látek apod. Svou roli však mají i balastní látky, ty jsou nezbytné pro správnou funkci zažívacího traktu.

Vždy je nutné pohlížet na recepturu krmiva pro psy jako celek.

Rozdíly ve výrobě

Konzervy a granule pro psy se liší technologií konzervace. Při sterilizaci měkkého krmiva v konzervě dochází k vystavení surovin vysokým teplotám 130 °C po dobu 30 minut. Díky této úpravě nejsou do krmiva přidávány žádné konzervační látky, ovšem některé citlivější důležité látky se při sterilizaci mohou zničit.

Naopak granule jsou většinou vyráběny vysoušením, mají cca jen 8 % vlhkosti a k zabránění žluknutí tuků se přidávají stabilizátory.

Pozor na průjmy při změnách krmení

Pokud chcete přejít na jinou značku granulí, dejte pozor na tzv. dietetický průjem. K adaptaci bakterií ve střevech psů dochází zhruba po 7-10 dnech při změně potravy. Časté střídání krmiv a kombinace např. s domácí stravou (vařené či syrové maso) vede k neschopnosti baktérií se přizpůsobit.

Obecně se doporučuje při přechodu postupně přimíchávat novou recepturu granulí do té stávající. Stálá krmná dávka je pro psy přirozenější, vyvarujte se zbrklým experimentům. Jestliže chcete míchat granule s konzervami, zůstaňte raději u shodné značky.

Drahé vs levné granule pro psy

Rozumně levné granule pro psy pokryjí základní životní potřeby, takže psa je možné krmit levnějšími značkami po celý život. U podezřele extrémně levných krmiv už však nečekejte záruku správného množství nezbytných surovin. Čím je krmivo dražší, tím se často snižuje množství, které musí organismus psa přijmout.

Zapomeňte na supermaketová krmiva pro psy

Při nákupu krmiva pro psy se určitě vyhněte v supermarketu velkým pytlům granulí za pár stovek. Často o dost výhodněji, navíc pohodlně a s dodávkou domů nakoupíte přes internet ve specializovaném e-shopu, jako je např. Fera24.cz. Na pár kliknutí porovnáte receptury i ceny a vyberete to nejvhodnější krmivo pro psy.

Fera24.cz

Pošlete článek do světa: