Bouda-izolovaná-150x150

Jak vybrat psovi boudu

Boudy pro psy a psí kotceJeště dříve, než boudu pro svého psa koupíte, promyslete si několik zásadních věcí. Předně začneme účelem, jaký bude bouda plnit.

Funkce boudy

Boudu obvykle pořizujeme pro zajištění nerušeného odpočinku psa a jako jeho ochranu před nepřízní počasí. Při výběru tedy zohledníme, zda v ní bude pes pobývat celoročně nebo jen příležitostně, např. v létě na chatě.

V případě, že pes pobývá venku po celý rok, je vhodnější vybrat zateplenou boudu. Nehrozí prochladnutí psa ani při nižších teplotách. Zejména menší plemena s krátkou srstí jsou citlivější na chlad, izolace boudy od okolního prostředí je pro ně tedy velmi důležitá. Kvalitní zateplení je zajištěno třemi vrstvami, kde vnitřní tvoří polystyrenová deska z obou stran obložená palubkami nebo dřevotřískou. Do boudy psovi vložte deku, případně prostor vystelte slámou.

Své výhody má i praktická předsíňka, odděluje vnitřní prostor od vchodu a zabraňuje vniku listí, sněhu, deště apod. Umístit psí boudu lze volně na vhodné, nejlépe závětrné a zastíněné místo nebo rovnou do kotce.

Psí pohodlí

Pečlivě vybírejte velikost nové boudy. Vnitřek musí být dostatečně velký, aby měl pes zajištěné pohodlí a  mohl se postavit a otočit. Ne však příliš velký, v chladném období by pes nebyl schopen větší prostor vyhřát vlastním tělem a docházelo by ke zbytečným ztrátám cenného tepla.

Údržba boudy

Boudu je potřeba udržovat v dobrém stavu, aby sloužila dlouhou dobu a zachovala si své vlastnosti. Pohodlný přístup při čištění vám usnadní odnímatelná střecha. Lehce tak vyměníte ušpiněné deky a vymetete nahromaděný nepořádek.

U boudy bez povrchové úpravy si vyberte u výrobce barvu nátěru jaká vám bude vyhovovat. V případě vlastnoručního natírání použijte výhradně netoxickou barvu, která nebude nepříjemná pro velmi citlivý čich vašeho pejska.

Pošlete článek do světa: