pelech pro psa

Jak vybrat pelíšek pro psa?

Každý pejsek si zaslouží mít své místečko. Prostor, kde se může spokojeně natáhnout a oddávat se sladkým psím snům. Prostor, kde se může ukrýt před celým světem. Pejsek, ačkoliv nás miluje bezmeznou láskou, si rád odpočine o samotě v měkoučkém pelíšku. Pokud pelíšek právě vybíráte, můžete volit hned z několika variant tvarů, materiálů a barev. Jak správně takový pelíšek pro psa vybrat?

Po čem pejsek touží?

Chovatelé své pejsky znají velice dobře a dokážou přesně odhadnout, po jakém pelíšku srdce malého chlupáče prahne. Zda pejska nadchne krásný prostorný pelíšek nebo zda raději zvolit kukaň pro psa. Kukaň je vhodná především pro malá štěňátka a pro pejsky, kteří vyhledávají místa, na kterých se na chvíli stanou neviditelnými.

Kam pelíšek umístit?

Současný sortiment psích pelíšků klade důraz na velice moderní designové prvky. Právě proto se pelíšek může stát originálním bytovým doplňkem, který je možné sladit například s barvou koberce, nebo sedací soupravy. Pokud plánujeme umístit pelíšek například na verandu, je vhodné zvolit právě zmíněnou kukaň, neboli pelech ve tvaru psího domečku, ve kterém bude pejsek chráněn před průvanem. Ve vytápěných místnostech je možné umístit pelíšky otevřené nebo psí matrace.

Nároky na údržbu

Pokud věci používáme, je to na nich znát. Vždy záleží na našich možnostech, jak dlouho bude pelíšek vypadat jako nový. Pokud je pelíšek umístěný na verandě nebo dokonce venku, počítáme s jeho větším znečištěním. Z tohoto důvodu bychom měli vybírat pelíšek vyrobený z lehce omyvatelného materiálu, kterým je například pevný nylon. Naopak pokud pelíšek pořizujeme malým gaučovým pejskům, kteří jsou vždy jako ze žurnálu, můžeme zvolit i náročnější materiály, kterými jsou například plyš nebo bavlna.

Pro jorkšíra nebo pro dogu?

V neposlední řadě pelíšek vybíráme s ohledem na velikost našeho psího miláčka. Správná velikost pelíšku by měla pejskům dovolit natáhnout se od okraje k okraji. Pejska proto ve spánku změříme v jeho oblíbené poloze.

Článek pro vás vznikl ve spolupráci s VšeProPejska.cz

Pošlete článek do světa: