ortopedický pelíšek pro psa

Jak vybrat pelíšek pro psa

Každý zodpovědný majitel psa chce svému psímu miláčkovi dopřát vhodné místo pro odpočinek. Měkký a pohodlný kout by měl pejskovi umožnit zdravý spánek, a nemusí ani narušit koncepci vašeho bydlení. Jak tedy skloubit tyto aspekty a vybrat ten pravý pelíšek pro psa?

Změřte svého psa

Jestliže byste svému čtyřnohému příteli rádi pořídili kvalitní pelech, je potřeba vybrat především podle velikosti zvířete. Obecně platí pravidlo, že při lehu psa na bok by měla zůstat rezerva – tedy prostor o rozměru minimálně 10 cm. Že si nevíte rady? Jednoduše popadněte krejčovský metr a při ležení pejska změřte – na délku a na výšku.

Délka bude délkou pelechu plus 10 až 20 cm, výška bude šířkou pelechu plus 10 až 20 cm. Příkladem může být třeba zlatý retrívr, který si spokojeně odpočine v pelechu o rozměrech 70 x 100 cm. Pokud se chystáte koupit pelíšek štěňátku, zvažte, zda rovnou nekoupit větší pelíšek, vhodný pro velikost rasy v dospělosti. Ušetříte náklady za koupi pelíšků v rámci růstu.

Umístění pelechu

Kromě velikosti pelíšku je dobré brát v potaz také jeho umístění. Bude do vybraného koutu pelech pasovat? Podle umístění můžete volit vzhled pelíšku – barvu i případné vzory. Dnešní trh nenabízí jen hravé a pestré vzory, ale rovněž sofistikovaný design, který nenaruší ani elegantní ráz moderního bydlení. Dalším bodem, který je s umístěním pelechu spjatý, je samozřejmě komfort pejska. Pokud vyberete místo, kde je chladno od země, vsaďte na vyšší a kvalitnější zázemí.

pelíšek pro psa

 

Materiál je důležitý

Jedním z těch důležitějších kritérií při výběru pelechu psa je materiál, zejména z důvodu snadné údržby. Hygienická čistota je důležitá také pro pejsky. Pokud máte jasno v tom, kam pelech umístíte, můžete vybírat právě podle materiálu. Pejsci, kteří mají své místo venku, těžko ocení plyšový pelíšek, jenž snadno navlhne a hůře se čistí. Venkovní pelechy by měly být z odolných materiálů, jako je třeba cordura. Venkovní matrace či pelíšky vybírejte s vlastnostmi, jako je omyvatelnost, případně pratelnost. Kromě umístění lze materiál vybírat také podle návyků psa. Každý pes je individuální osobnost a se svým páníčkem absolvuje jiné aktivity. Vybírejte s ohledem na všechny tyto detaily a nejen váš pes bude spokojený.

Nezapomeňte na zdraví

Stejně jako mají lidé, trpící problémy s klouby, ortopedické matrace, měli by mít i starší nebo nemocní pejsci speciální pelíšek. Jedině tak získají skutečné pohodlí. Pokud váš pes má zmíněné potíže s pohybovým aparátem, můžete mu pomoci prostřednictvím vyvážené stravy a správně zvoleného pelechu. Ten by měl být označen jako ortopedický. Většinou jej tvoří paměťová pěna, podobně, jako je tomu u lidských matrací. Žádný pes si nezaslouží trpět bolestmi.

ortopedický pelíšek pro psa

Jako v bavlnce

Aby měl pes dokonalé zázemí pro každodenní odpočinek, udržujte pelech v dobrém a čistém stavu. Péče není nijak náročná, při běžném úklidu pelíšek pravidelně vyluxujte. Jednou za čas je vhodné pelech omýt nebo vyprat, jestliže je k tomu určen. Jak dopřát psovi čistotu stále? Pořiďte si pelíšky dva, které můžete střídat. Ani při údržbě či praní pejsek o své harmonické místo nepřijde. Dopřejte i svému parťákovi sladké psí sny.

Pošlete článek do světa: