jak venčit psa na podzim

Jak venčit psa během deštivého podzimního počasí

Ať venku svítí sluníčko, mrzne, nebo prší, pejsek zkrátka potřebuje vyvenčit. Občas mrzutě sledujeme husté dešťové kapky bubnující o okenní parapet a venčení našich čtyřnohých miláčků odkládáme na neurčito. Bohužel, i pejsci mají své potřeby, a to bez ohledu na počasí. Samozřejmě nepříznivé počasí s sebou přináší i důslednější hygienu, problémy s mokrou srstí a také možností prochladnutí. Jak tedy vyzrát na deštivé podzimní počasí?

Problémy s mokrou srstí

Někteří pejsci jsou svými páníčky natolik rozmazleni, že odmítají do deštivého počasí vystrčit čumák. Protože jsou dny, kdy prší několik hodin i dní v kuse, musíme pejsky patřičně přemlouvat, aby se vyvenčili. Dle odborníků není problém, když pejsek zmokne. Problémy nastávají v momentě, kdy pejsek zůstane mokrý. Kromě toho, že si domů přivedeme pejska se zplihlou srstí, hrozí i závažnější zdravotní komplikace. Pokud pejskovi srst důkladně nevysušíme a pejsek je nadále vystavován chladu, větru, průvanu, hrozí onemocnění dýchacích cest nebo močového měchýře. Mokrá srst je také zdrojem nečistot, které se neustále hromadí. Postupně se tak může rozvinout infekce kůže. Srst slábne, plstnatí a může začít vypadávat.

Jak nejlépe vysušit psí srst?

pes podzim venčení
venčení psa na podzim

Zatímco vykoupat pejska zvládne každý, sušení je doslova kámen úrazu. A to především u dlouhosrstých plemen. Pod pojmem sušení srsti si nemůžeme představit pouhé otření ručníkem nebo krátký pobyt u topení. Není to ani zběsilé foukání fénem na vystresovaného pejska. Pokud je deštivé počasí dlouhodobé, je vysoušení srsti naprostý základ. Pejska důkladně osprchujeme, vyčešeme nečistoty a vymačkáme z něj přebytečnou vodu. V první fázi srst sušíme ručníkem. Pro precizní sušení srsti používáme fén a kartáč se zahnutými drátky. V ideálním případě by měla být rovná srst, která se necuchá a nekrepatí.

Praktické psí oblečky

S příchodem podzimu je vhodné zakoupit pejskům praktické oblečky. Každému pejskovi postačí pár teplých kousků, které ho zahřejí a ochrání před větrem a deštěm. Vybíráme především kvalitní a funkční materiály, kterými jsou hlavně šusťákovina, fleece nebo softshell. Neméně důležitý je také střih. Ideální obleček do deštivého počasí by měl zakrývat celý hřbet, být opatřen kapucí. Nákup psího oblečení také závisí na konkrétním pejskovi. Mladí a silní pejsci, kteří se mohou venku dostatečně hýbat, se dokážou dobře zahřát sami, stejně tak jako pejsci s dlouhou a hustou srstí. Opakem jsou potom štěňátka, starší a krátkosrstí pejsci. U těchto chlupáčků bychom neměli ponechat nic náhodě a na každou procházku je obléci do slušivého a především hřejivého oblečku.

 

Článek pro vás vznikl ve spolupráci s VšeProPejska.cz

 

Pošlete článek do světa: