Rychlé a jednoduché zametání

Jak na zvířecí chlupy

Každý chovatel mi dá jistě za pravdu, že zvířecí chlupy v domácnosti způsobují nemalé potíže. Jsou prostě všude, na oblečení, v jídle, v ranní kávě i v posteli. Všichni se snažíme množství eliminovat a udržet domov v čistotě a to různými prostředky.

Prevence

Důsledným a pravidelným vyčesáváním zvířecí srsti výrazně zamezíme nadměrnému vypadávání chlupů. Hřebeny a kartáče je nutné vybírat podle typu srsti zvířete, aby bylo česání co nejefektivnější. Samozřejmě i tak se chlupů v domácnosti zcela nezbavíme.

Chlupy na oblečení

Na odstranění chlupů domácího mazlíčka z oblečení dobře fungují lepící válečky nebo speciální „červené“ rukavice. Při praní se osvědčily sušičky prádla, kde vzduch vyfouká uvolněná vlákna, včetně zvířecích chlupů.

Tip: Přes dlaň si omotejte lepící pásku (lepivou stranou vně), přikládáním na chlupatá místa se chloupků lehce zbavíte.

Každodenní úklid podlah a koberců

Pro běžné udržování podlah není nutné denně vytahovat vysavač, s rychlým úklidem pomůže „koště na baterky“. Zametací stroj KÄRCHER K 55 Pet Plus disponuje vyměnitelným kartáčem na zvířecí chlupy, který si s nečistotami na hladké podlaze i koberci hravě poradí.

Hitem poslední doby se stávají robotické vysavače, které uklízejí i když nejsme doma nebo třeba spíme.

Velký úklid

Kromě udržování čistoty v domácnosti je nutné provádět i tzv. velký úklid. Pro usnadnění domácích prací je jistě rozumné investovat do kvalitního pomocníka. Zůstaneme u zavedené značky firmy Kärcher s.r.o. a proklepneme si řadu vysavačů VC 6. Disponuje velkorysým akčním rádiem 10 m, příkonem 1800-2000 W a objemem filtračního sáčku 4 l.

Komfortní prvky řady VC 6

  • QuickClick – jednoduchý výměnný systém hubic (štětec na nábytek, hubice na čalounění & teleskopická spárová hubice)
  • EasySlider – otočný kruh pro snadné objíždění překážek
  • ComfoGlide – podlahová trubice pro menší námahu
  • H​EPA 12 filtr – zachycuje mikroskopické částečky prachu a alergeny

Pokud dáváte přednost vodním filtrům (účinnější varianta pro alergiky), nabízí se inovativní vysavač s vodním filtrem DS 5.800.

Důkladné čištění koberců a čalounění

S domácími mazlíčky a dětmi se úměrně zvyšuje špinivost koberců a čalouněného nábytku. Účinnou pomoc zajistí tepovače, které nastříkají čistící lázeň a jednoduše ji odsají včetně špíny i nepříjemných pachů. Tepovač využijeme nejen v domácnosti, ale poradí si i s interiérem auta. Snadno se zbavíme např. nepříjemných skvrn po cestování se psem.

Vybírám názory z internetu na výrobky Kärcher :

Diskuze na ifauna.cz

My máme karcher :-)) a pohoda. Ten náš stál kolem 3000 a vysaje chlupy ze sedačky, koberce, dlažbu, vodu, všechno.
Doporučuji.

Hodnocení na mall.cz Kärcher K 55 Pet Plus

S výrobkem jsem velmi spokojena, splňuje mé představy o rychlém a lehkém úklidu. Jednoduchá manipulace a vysypání zásobníku. Chlupy od psa nejsou problém (bezproblémové odstranění i z koberce). To vše s přijatelnou cenou výrobku znamená, že bych ho určitě doporučila všem.

Pošlete článek do světa: