dobrman

Jak krmit psa?

American Foxhound and Labrador Retriever playing
Výběr krmiva pro vašeho psa zásadně ovlivňuje jeho kompletní zdravotní stav. Všichni jistě víte, že zbytky od oběda nejsou pro psa vhodnou stravou. Co je dobré pro člověka, rozhodně není optimální pro čtyřnohého společníka. Každý pes potřebuje během svého vývoje, dospělosti a stáří rozdílný přísun živin a kalorií.

Ideálním a častým způsobem krmení jsou psí granule, ve kterých je namixováno složení odpovídající konkrétním potřebám psa. Při koupi si proto vždy projděte vypsané ingredience, sledujte množství a poměr bílkovin a tuků v krmivu.

Krmnou dávku přizpůsobte stáří, momentálním potřebám a aktivitě svého psa. Psi pracovní a hodně aktivní mají vyšší spotřebu krmiva a mohou dostávat vyšší dávku tuku. Naopak tzv. gaučoví psíci mají velmi nízký výdej kalorií, proto vybírejte spíše granule s označením light, ty jsou zároveň vhodné pro snižování váhy u obézních psů.

Podvýživa a stejně tak i obezita je pro psa zdravotním hendikepem. Stále sledujte jeho celkový stav, kvalitu srsti, množství a strukturu výkalů. Tak poznáte, zda váš miláček prospívá či je potřeba změnit typ krmiva nebo upravit krmné dávky. Jestliže změna nepomáhá, obraťte se na svého veterináře, aby vyloučil případné zdravotní indispozice.

Věnujte svému čtyřnohému kamarádovi dostatek pozornosti a odmění se vám svou věrnou láskou, jak to umí jen pes – nejlepší přítel člověka. Více informací o krmení psa si přečtěte na http://www.krmivo-ihned.cz/clanek/jak-vybrat-spravne-krmivo-pro-psa/.

Pošlete článek do světa: