Schovaný potkan

6 tipů, jak zabavit potkana

Schovaný potkanPotkan je od přírody zvíře zvědavé, akční a společenské. Z toho plyne, že potřebuje dostatek zábavy a rozptýlení z nudy. Svoji zvídavost pak můžou vybouřit na vašem nábytku, pokojových rostlinách, kabelech a dalších věcech, u kterých byste je radši ani neviděli. Mimo škody, jakou dokážou svým pátráním po vašem majetku napáchat, mohou také dojít k úrazu. Nebylo by tedy pro obě strany lepší vymyslet přijatelnější alternativu a potkana zabavit jinak?

 

1. Disneyland

Spousta krabic, ruliček od toaletních papírů, pár lan a několik poschovávaných mlsek – hotový potkaní Disneyland! A vystačíte si pouze s nůžkami chvílí volného času a materiálem, který lehce najdete doma. Pak už jen popustit uzdu fantazii, vytvořit několik tunelů a tajných chodeb, které povedou k vytoužené odměně (drops, granulka, kousek ovoce)!

2. Kamarád na hraní

Nejlepším řešením je bezesporu pořídit vašemu mazlíčkovi potkaního kamaráda stejného pohlaví. Kdo jiný si s ním bude ochotně hrát a tulit se ve vaší nepřítomnosti? Společensky založený potkan kamaráda potřebuje, vždyť ve dvou je vždycky lépe. Potkaního kámoše mu nenahradíte, ani kdybyste se roztrhli.

3. Potápěč

Do nádoby hluboké cca 5-10 cm nalijte vlažnou vodu. Pár potkanových oblíbených dobrot (opět to můžou být kousky ovoce, ořechy, slunečnicová semínka…) do vody ponořte. Schválně, co to s potkanem udělá. Pravděpodobně se pokusí svou milovanou pochoutku ulovit, ale stejně tak se může stát, že se do vody zrovna nepohrne. V žádném případě jej nenuťte! Každý zkrátka nemůže být potápěčem.

4. Lovec

Velkého moučného červa položte před potkana, ve kterém se rázem probudí lovecké instinkty. Živého červa zakoupíte ve zverimexu. Díky množství bílkovin jsou velice výživní a na pár minut taky zabaví. Neumisťujte ho ale do podestýlky, protože by ho potkan nemusel najít a červ by se spokojeně zabydlel.

5. Hračky do klece

Dřevěné žebříky, větvičky z ovocných stromů, různě zavěšená lana a proděravěné krabice. To vše můžete zakomponovat do potkanovy klece. Nejen, že se díky většímu množství věcí bude cítit bezpečněji, také se bude mít jak zabavit po dobu vaší nepřítomnosti.

6. Krtek

Hra na podobném principu jako „Potápěč“. Tentokrát však nádobu naplníme podestýlkou, kousky papíru a senem. Opět přidejte pár mlsek a hra může začít! Potkan se vyřádí a vaše květináče s hlínou zůstanou na určitý čas ušetřeny stálého vyhrabování.

Možná vaše snaha vyjde vniveč, potkan ji neocení a hry ho nenadchnou. Nezoufejte, zkrátka máte holt mazlíčka, kterému více než neustálé řádění vyhovuje spíše dostatek klidu, pohodlí, spaní ve vaší kapuci a drbání za ouškem.

 

Pošlete článek do světa: